Chcete úplné soukromí? Ubytujte se ve Vile EVA!

V loňském roce byla dokončena oprava prvorepublikové Vily EVA, která bezprostředně sousedí s Boutique hotelem RADUN****.
Po kompletní rekonstrukci EVA doslova omládla! Bude jistě zdobit Luhačovice a dál připomínat jedinečnost období první republiky.

Eva je velmi pozoruhodná vila z roku 1939, navržena a postavena významným zlínským architektem a stavitelem Viktorem Jandáskem pro zlínského investora JUDr. Foerstera v duchu poetického funkcionalismu. Vila Eva se vyznačuje charakteristickým stavitelským rukopisem a propracovaným technickým řešením. Nachází se v centru lázeňského města, na začátku ulice Bílá čtvrť, nad Městskou plovárnou. Až do znárodnění v roce 1948 sloužila Vila Eva jako soukromá lázeňská vila – penzion. Po roce 1948 byla znárodněna a používána ke státnímu nájemnímu bydlení. Bohužel v majetku státu postupně chátrala a posléze restituenti bydlící v zahraničí se též nepouštěli do zásadních kroků. Nyní mají Vilu EVA v péči manželé Nesázalovi, kompletně ji zrekonstruovali a provozně propojili s Boutique hotelem RADUN****.

Ve Vile EVA**** poskytujeme ubytování se snídaní a možností obědů v Boutique hotelu RADUN****. Vila EVA**** nabízí dva dvoulůžkové pokoje a apartmá s kuchyňkou, ložnicí a obývacím pokojem. Apartmá ve Vile EVA**** je ideální ubytování pro rodiny s dětmi.


Viktor Jandásek se dožil pouhých 51 let (1908 – 1959), přesto však je považován za sice méně známého, ale důležitého zlínského architekta a stavitele, který se zviditelnil nezaměnitelným architektonickým stylem i použitými materiály. Ke své profesi se Viktor dostal díky svému otci Josefovi, který byl také stavitelem (působil např. ve Vídni a v Krakově) a svou firmu provozoval v Přerově, odkud se po svatbě přestěhoval ke Zlínu. Viktor později otcovu firmu převzal a vedl ji (v době svého největšího rozmachu zaměstnával přes 200 stavebních dělníků) až do roku 1948, kdy mu ji komunisté znárodnili a vytvořili z ní součást Pozemních staveb Gottwaldov. Jandáskovou nejvýznamnější stavbou zůstává dodnes zlínský rohový Trantírkův dům na náměstí Míru z roku 1940, ale známé jsou také jeho městské nájemní domy na třídě Tomáše Bati a další velice zajímavé stavby na Zlínsku a Přerovsku.