Stylové prostředí památkově chráněné vily v Luhačovicích

****

Boutique hotel Radun

Zjistit více

Zažijte úslužnost první republiky

****

Boutique hotel Radun

Zjistit více

Mile Vás uvítá sympatické vybavení interiéru a dobrá postel domu Radun.

****

Boutique hotel Radun

Zjistit více

Vítejte v Boutique hotelu RADUN****, který vznikl kompletní a citlivou rekonstrukcí památkově chráněné funkcionalistické vily Bohuslava Fuchse z 30. let minulého století. Přinášíme Vám rodinnou, útulnou a přitom luxusní atmosférou a individuální přístup ke každému hostu v duchu prvorepublikové úcty a slušného jednání.

Poloha hotelu je v Luhačovicích ideální. Nachází se v klidném místě přírodního lázeňského parku s léčivým pramenem Aloiska, v těsné blízkosti centra, však stranou jeho ruchu. V hotelu je dnes k dispozici celkem 31 lůžek v 15-ti pokojích, jejichž vybavení splňuje kritéria náročných klientů a poskytuje pocit příjemné elegance a komfortu. Všechny pokoje jsou stylově zařízeny moderním nábytkem na míru, širokými postelemi se zdravotními matracemi a vynikají svými balkony a terasami a designovými koupelnami se skleněnými sprchovými kouty. Nadstandardní střešní dvoulůžkové wellness apartmá “Vize” disponuje terasou se zimní zahradou, ve které se ukrývá vířivá vana. Jistě také oceníte podzemní garáže přímo u hotelu.

Hotelový Restaurant REPUBLIKA je proslulý zážitkovou gastronomií, klidovou atmosférou, vybranými víny s příběhem, prémiovými jihoamerickými rumy a výborným kávovým menu.

Wellness hotelu PROŽITKOVÝ KLUB poskytuje masáže, zábaly, inhalace, vodoléčebné terapie a privátní finskou saunu s odpočívárnou. S hotelem těsně sousedí VODNÍ RÁJ s plaveckým bazénem a zážitkovým bazénem.

Boutique hotel – co to vlastně znamená a v čem jsme tedy jiní

Přívlastek „Boutique“, podle encyklopedické definice označuje typ hotelu, specifický zejména svým intimním, obvykle unikátním hotelovým prostředím a individualitou. Atmosféra a zážitek jsou pro boutique hotel jedny z nejdůležitějších faktorů. Jeho hotelové pokoje poskytují moderní vybavení, ale stejně tak jsou zaměřeny na klidné a výjimečné pohodlí, nikoli na technické vymoženosti. Kombinuje výjimečný design, profesionální péči a perfektní chování hotelového personálu a především know-how majitelů. Personál butikového hotelu předvídá potřeby a požadavky hostů, nikoli jen reaguje, když je o to požádán. Vědět předem, co hosté chtějí, kdy to chtějí, jak to chtějí, to je to, co dělá rozdíl mezi dobrým servisem běžného hotelu a vynikajícími službami boutique hotelu. Osobnost majitele zde také hraje velkou roli. Majitelé většinou ve svém boutique hotelu pracují, osobně dohlíží na kuchyň, servis, pohybují se mezi hosty, komunikují s nimi apod.

Celý náš tým je Vám neustále k dispozici a velmi se těšíme na naše společné setkání. Neostýchejte se nás kdykoliv kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme s rezervací a dalšími vašimi dotazy.

Příběh domu Radun

Rok 1927 přináší do té doby spíše secesních, romantických a historizujících Luhačovic čerstvý závan bílého funkcionalismu. Architekt Bohuslav Fuchs Luhačovice podrobně znal a měl zde i přátelské vazby. Pro manžele Ambrožovy navrhl penzion Avion a v následujícím roce další tři vily Violu, Ivu a také Radun pro pana řídícího Josefa Martiníka…

A tak kolaudačním rozhodnutím z 22. srpna 1928 začíná historie Radunu, rodinného penzionu, kde manželé Martiníkovi spokojeně žili se svými dětmi, starali se o své hosty a Radun neustále vylepšovali. Od počátku byl Radun koncipován jako rodinný penzion se stravováním a živým společenským vyžitím hostů. Tato usilovná rodina dvakrát o svůj dům přišla. Poprvé za druhé světové války, kdy byl Radun zabrán Němci. Po skončení války opět penzion začali budovat a zvelebovat, přišel však rok 1948 a opět se z hodiny na hodinu stěhovala celá rodina i s dětmi ze svého vlastního domu pryč. Z prvotřídního prvorepublikového penzionu se stala na celá léta lázeňská dětská léčebna. Potomci manželů Martiníkových neměli sílu a prostředky zničený a vybydlený Radun po roce 1989 spravovat a znovu provozovat, pronajímali jej tedy dále Lázním jako dětskou léčebnu a nakonec nezbylo než jej prodat. A tak se tento architektonický skvost dostal ještě přes dalšího majitele k nadšeným lidem, kteří se rozhodli uchopit a obnovit noblesního ducha první republiky, vložit nemalou finanční investici a kus práce a znovu Radun pozvednout na výsluní lázeňského života. Rodina nových majitelů vyhledala potomky zakladatelů Radunu, je s nimi v blízkém kontaktu a obě rodiny mají radost ze znovuzrození této výjimečné vily a její proměnu ve čtyřhvězdičkový hotel rodinného typu.

IMG_2020

Jana a Marek Nesázalovi

současní majitelé

V roce 1926 byl architekt Bohuslav Fuchs pověřen návrhem stavby vily Radun pana Josefa Martínka, řídícího učitele v Luhačovicích. Vila Radun byla následně kousek od pramene Aloiska postavena a uvedena do provozu. Vzniklo tak funkcionalistické dílo patřící mezi první v meziválečném Československu. Vila Radun je nejvýznamnější součástí památkově chráněného souboru vil Bílá čtvrť v Luhačovicích, zařazeného mezi tzv. Slavné vily, tj. do projektu, který představuje nejvýznamnější vily a rodinné domy České republiky. Penziony v Bílé čtvrti v Luhačovicích navrhl na sklonku dvacátých let minulého století architekt Bohuslav Fuchs (1895–1972). Funkcionalistická linie neměla dosud v architektuře lázní zastoupení. Penziony vzbudily již při realizaci rozruch a pozornost pro své odlišné pojetí a tato část lázní byla nazvána podle bílé barvy jejich fasád. Protokol o povolení výstavby tří vil v blízkosti léčebného pramene Aloiska byl podepsán 3. září 1927. Způsob zastavění navrhl Bohuslav Fuchs, který důsledně řešil optimální a ekonomické využití parcel i začlenění staveb do lázeňského prostředí. Zakládací podmínky ve svahu a blízko podloží pramene byly komplikované a bylo nutné přistoupit k řadě opatření. Bohuslav Fuchs navrhl jednu z těchto vil – penzion Avion. V následujícím roce se zástavba rozšířila o další penziony Violu, Ivu a Radun, opět od Bohuslava Fuchse. Všechny tři měly podobné členění na část obytnou, část s byty pro hosty a část společenskou. Architekt uplatnil funkční dispozice s asymetrickým řešením a doplnil objekty otevřenými i krytými balkony a terasami. Narušil tak hmotný obal stavby a částečně otevřel domy do okolní přírody. Vzájemným pronikáním prostor dosáhl bohatý pohledový i průhledový účinek, úmyslně podložený volbou materiálu. Plasticky členitá průčelí jsou koncipována v souladu s interiérem a jeho prostorovou skladbou. Pravoúhlé členění vnější a vnitřní podoby budov bylo završeno plochou střechou. Kaskáda odpočinkových teras a ustupujících podlaží je nejvýraznější u penzionu Radun, který patří k vrcholným Fuchsovým dílům. Architekt v Luhačovicích uplatnil svůj vynikající smysl pro prostorovou kompozici. Stavby opticky směřují mimo svůj vlastní objem do volného prostoru. Působí přirozenou elegancí architektonického výrazu. Na příkladu Bílé čtvrti zdařile předvedl, jak se dají stavět vícepatrové nájemné vily ve svažitém terénu a nenarušit přitom přírodní scenerii. Fuchsovy stavby v Luhačovicích byly nadčasové a i dnes působí nesmírně moderně na rozdíl od soudobých realizací v Bílé čtvrti, které necitlivě narušily její původní estetický i výtvarný charakter.

Bohuslav Fuchs

Bohuslav Fuchs (1895–1972) byl vynikající architekt, urbanista, pedagog a výtvarník. V zahraničí je nejznámějším českým architektem 20. století. Jeho život přitom do značné míry zrcadlí český osud této epochy. Komunistický režim však výjimečného muže ničil umělecky i lidsky. Před II. světovou válkou byl čelným představitelem českého funkcionalismu tzv. Brněnské architektonické školy. Jeho avantgardní budovy pomohly vytvořit z Brna moderní velkoměsto a svou myšlenkovou a výtvarnou hodnotou patří k trvalým dílům české moderní architektury.

Pokoje

Také hotelové pokoje mohou mít své jméno…
V unikátní prvorepublikové perle bílého funkcionalismu je k dispozici celkem 31 lůžek, které jsou luxusně vybaveny tak, aby splňovaly náročná kritéria klientů a zároveň jim poskytovaly pocit příjemné elegance a komfortu. Základem je moderní nábytek, široké postele se zdravotními matracemi, či designové koupelny. Čím jsou navíc tyto pokoje jedinečné?
MAJÍ SVÁ JMÉNA. Každý pokoj má totiž osobitou atmosféru a vypráví svůj vlastní příběh.

V přírodě

Dvoulůžkové pokoje s rohovým oknem, které se otvírá zeleni lázeňského parku u pramene Aloiska. Pokoj ve 2. patře má prostornou čtvercovou terasu, pokoje ve 3. a 4. patře příjemný balkón.

Sluneční

Prostorné dvoulůžkové pokoje s velkým balkónem a sedací soupravou. Prostory pokoje umožňují umístění přistýlky.

Radost

Příjemný dvoulůžkový pokoj v 1. patře hotelu s krásnou rohovou terasou.

Svoboda

Dvoulůžkový bezbariérový pokoj s prostornou koupelnou je umístěn v 1. patře hotelu a disponuje velkou terasou.

Štěstí

Prostorný dvoulůžkový pokoj s balkónem v 1. patře hotelu. Možnost umístění přistýlky.

Filozofský

Menší dvoulůžkový pokoj je umístěn v 1. patře hotelu, s oknem směřovaným do klidné zelené skalky. Jediný je bez balkónu.

Na lodi

Menší dvoulůžkové pokoje s názvem Na lodi jsou zajímavé typickým funkcionalistickým kruhovým okénkem. Jsou umístěny ve 2. a 3. patře hotelu. Pokoje mají dva balkony – jeden z pokoje a druhý z prostorné koupelny.

Harmonie

Velmi prostorné pokoje se sedací soupravou. Pokoj ve 2. patře má velkou čtvercovou terasu, pokoj ve 3. patře příjemný balkón. Do pokoje je možné umístit až 2 přistýlky.

Meditace

Jednolůžkový pokoj s názvem Meditace je umístěn ve 4. patře hotelu. Pokoj má vlastní balkon a jedinečné kruhové okno.

Vize

Dvoulůžkové střešní wellness apartmá s vířivou vanou pro dva v zimní zahradě, terasou a krásným výhledem. Jeho předností je také prostorná designová koupelna, ze které rovněž můžete vyjít na terasu. Při využití pobytových balíčků je denní příplatek za tento pokoj 1000 Kč.

Na co dalšího jsme v našich pokojích pyšní?

  • Používáme ekologické prostředky, které jsou šetrné jak k životnímu prostředí, tak i k pokožce a zdraví našich hostů.
  • Čerstvé květiny a přírodniny jsou nenahraditelnou dekorací celého našeho hotelu. Náš personál s radostí tvoří tyto dekorace z rostlin, které příroda v daném období nabízí a díky tomu přináší svou péči a kousek přírody a čerstvosti do prostor hotelu.
  • Máme ty nejlepší pokojské – nejsou totiž vidět! Snažíme se, abyste nebyli při vašem pobytu ničím rušeni a proto i úklid pokojů se snažíme plánovat tak, abyste nebyli přítomni.  Tím pádem tento velmi důležitý personál téměř nevidíte, avšak hraje velkou roli v celkovém chodu hotelu.

Služby

Boutique hotelu RADUN

Wellness

široká nabídka masáží a procedur vytvořená každému na míru. Finská sauna, rozmanité druhy masáží, vodoléčebných terapií, zábalů a inhalací Vás vrátí zpět do Vašeho nitra a Vy znovu naleznete svou ztracenou sílu a vitalitu. [více]

Parkování

pro vaše vozidla je přichystáno parkovací stání v podzemních garážích přímo v hotelu za příjemnou cenu 80,-Kč/den. Vaše auto tak budete mít na dosah, dohled a skryté před vnějšími vlivy. Při příjezdu do hotelu přijeďte až k recepci, rádi Vás dále nasměrujeme.

Internet

pro hotelové hosty zcela zdarma. Všechny pokoje jsou vybaveny kabelovou přípojkou lan i wi-fi a v restauraci můžete využít bezdrátové připojení wi-fi.

Room service

donáška přímo do pokoje pro nás není žádný problém. Kdykoliv od 7:00 do 22:00 dostanete chuť na některou z dobrot či nápojů z naše Restaurantu Republika, stačí zvednout telefon a zavolat nám na recepci.

Concierge

neboli zvládneme všechny možné i nemožné činnosti za účelem uspokojení přání hosta – jen malá ukázka toho, co to všechno obnáší: rezervace vstupenek, zajišťování programů, okružních jízd a rezervace průvodců, zařizování léčebných procedur atd…

Prohlídky hotelu

jedinečná komentovaná prohlídka vily Radun s výkladem historie luhačovické Bílé čtvrti, kterou vás provedou sami majitelé hotelu. Dozvíte se nejen zajímavé informace o architektuře památkově chráněné významné části Luhačovic, ale také celý příběh hotelu Radun až do dnešní doby.

Taxi

pokud potřebujete zajistit taxi službu na celý večer, nebo se jen rychle dostat z hotelu na místo určení, stačí nás požádat na recepci a my již vše zařídíme, a to včetně odvozu vašeho auta.

Praní prádla

skvrna na oblíbeném kostýmku vás trápit nemusí. Na recepci vám zajistíme vyprání vašeho prádla v co nejkratším čase.

Květinová služba

chcete-li někomu udělat radost pugétem ať je jakkoliv daleko, stačí nás informovat na recepci a my vám tuto službu rádi do 24 h zajistíme.

Kancelářské služby

Potřebujete během svého pobytu nutně vytisknout nějaký soubor či e-mail? Skener, kopírka, tiskárna, fax a třeba i e-mail jsou vám k dispozici na naší recepci.

Firemní akce a oslavy

V našem hotelu nabízíme možnost organizace firemních akcí, soukromých oslav či svateb. Zajistíme vám kompletní servis od přípravy a výzdoby prostor pro společenskou událost, přes ubytování hostů až po catering z naší výtečné restaurace. Naši hotelovou restauraci proměníme v útulné místo pro setkání a přizpůsobíme jej vašim požadavkům. V případě školního uspořádání je zde kapacita 25 míst, při divadelním uspořádání 30 míst a s využitím maximální kapacity restaurace zde usadíme až 50 hostů.  Na základě vašich požadavků vám poskytneme full-servis při přípravě a průběhu akce. Zajistíme nezbytnou techniku, tisk pracovních materiálů, překladatelské služby, občerstvení a rauty, květinovou a dekorační výzdobu, doprovodný program, a další služby na základě vašich přání.
V rámci akce je zahrnuta možnost ubytování a wellness pro vaše hosty.

Neváhejte nás v případě zájmu kontaktovat a my vám  rádi vytvoříme nabídku přímo na míru.

Recenze

Z celého srdce si vážíme kladných ohlasů našich zákazníků a rádi se s vámi o jejich zkušenosti podělíme. Pokud i Vy nám chcete napsat své postřehy a názory, využijte prosím formulář, budeme za ně velmi vděčni.

NEJVĚTŠÍ MORAVSKÉ LÁZNĚ A SKVOST LIDOVÉ SECESE DUŠANA JURKOVIČE

 

Luhačovice

Luhačovice se rozkládají v údolí říčky Šťávnice mezi svahy Velké Kamenné a Obětové.

 

Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.  Pramen Aloiska, který je v bezprostřední blízkosti hotelu Radun, patří k nejstarším luhačovickým minerálním pramenům, známým již před rokem  1770. Pramen se využívá k pitné léčbě, především při onemocnění zažívacích orgánů, ale i k léčbě inhalační. Luhačovice a okolí nabízejí výborné podmínky pro pěší turistiku s poznáváním zajímavých míst a nádhernými výhledy. Přímo vedle hotelu Radun se nachází městská plovárna, která však není klasickým aquaparkem s tobogány, ale naopak její atmosféra je spíše relaxační, plavecká a zážitková.