Snoubení vína: hrajeme si a experimentujeme

Kuchyně Restaurantu REPUBLIKA se našim hostům stará o nevšední gurmánské zážitky. Snažíme se o to, aby každý Váš pokrm lahodil oku i vytříbenému vkusu. Kromě kuchařského týmu v kuchyni se do tvorby degustačního menu zapojuje i naše sommeliérka Sandra. „Vinné párování je hra,“ říká a dodává: „Nebojte se kombinací, i když se vám třeba na první pohled nezdají. Výsledná chuť vás překvapí.“

Vinné párování v Radunu

Víno a večerní gurmánské čtyřchodové menu jdou ruku v ruce. Úkolem a posláním vína je doprovodit jednotlivé pokrmy, vyzdvihnout jednotlivé chutě a posunout zážitek ještě o úroveň výše.  Jak snoubíme víno v Radunu, prozrazuje Sandra: „Kolegové v kuchyni nové menu vymyslí a připraví. Mým úkolem je ke každému z pokrmů přiřadit víno. Baví mě tvořit, baví mě vybočit ze stereotypu, baví mě hledat kombinace, které Vás možná překvapí. Párování nemusí být pouze o hlavním komponentu vašeho jídla, ale i o jednotlivých přílohách.

Náš tip: jak správně“ ochutnávat jídlo a víno?

Jak jen je vám libo. Jak si vychutnáte svou večeři, je na vás. Ale hledáte-li doporučení, vyzkoušejte následující: napijte se vína, uvědomte si jeho vůni a chuť. Následuje sousto pokrmu a poté opět doušek vína a pozorujte, jak se jednotlivé tóny vína mění.

Vinotéka Radunu

Stejně tak jako Radun samotný, mají všechna vína v jeho vinotéce svůj vlastní jedinečný příběh. Naši sommeliéři, kteří vína do vinotéky vybírají, jsou přesvědčeni, že dobré víno má duši, v níž se odráží osobnost lidí, kteří mu jeho příběh vdechli. Taková vína mají co říci, mohou inspirovat a dokonale doplnit chvíle strávené v Radunu a právě na taková vína se u nás můžete těšit. Vinaři, se kterými v Radunu dlouhodobě spolupracujeme, nás i po tolika letech neustále překvapují. A nás baví, že můžeme našim hostům neustále nabízet novinky, za které dáme ruku do ohně. Vína z vinotéky známe stejně dobře jako vinaře. Nebojte se nás na víno zeptat, kdykoli vám s dalším výběrem poradíme.

Děkujeme za důvěru, kterou do nás vkládáte pokaždé, když si k večeři objednáte i párování s vínem. Těší nás, že Vám naše kombinace chutnají.