Přijďte do Radunu jako do galerie! Aktuálně zde vystavuje Petr Nikl a František Petrák.

Funkcionalistický Radun je od svého vzniku jedinečným místem pro expozici a zároveň prodej umění. Prostory restaurace a celého hotelu (včetně hotelových pokojů) slouží jako obrazová galerie. V současné době Boutique hotel RADUN pokračuje v podpoře zejména lokálních umělců.


Aktuální výstavy:

FRANTIŠEK PETRÁK – malby (prodejní výstava)

František Petrák se narodil 2. července 1961 ve Vsetíně jako syn chrámového malíře. Vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti grafiku u prof. Františka Nikla a na Pedagogické fakultě v Ostravě výtvarný obor v kombinaci s češtinou. Zabývá se malbou, kresbou, grafikou, grafickým designem, ilustracemi pro děti, literárně-dramatickými žánry, scénografií a loutkovým divadlem. Žije a pracuje v Luhačovicích a v Uherském Hradišti, kde působí jako pedagog Střední uměleckoprůmyslové školy. V malbě byl vždy jeho hlavním tématem vztah forem a barev v prostoru, který řeší v rozsáhlých tematických cyklech. V Radunu aktuálně vystavuje sérii maleb z poslední doby.

PETR NIKL – litografie

Malíř, grafik, experimentální výtvarník, performer a spisovatel Petr Nikl, se narodil 8. listopadu 1960 ve Zlíně v rodině akademického malíře a designérky hraček. Vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti a AVU v Praze. Je držitelem desítky ocenění, mezi nimi Ceny Jindřicha Chalupeckého (1995), třech cen za nejkrásnější knihu roku (1997, 2001 a 2002) či Magnesia Litera (2008). Jeho knihy vyšly v mnoha zahraničních vydáních, mimo jiné francouzsky, anglicky či italsky. Je autorem interaktivní výstavy ORBIS PICTUS PLAY, kterou již od roku 2000 navštívilo po celém světě více než 2,6 milionu lidí. Věnuje se také výtvarným a divadelním performacím. Aktuálně ho můžete vidět v jedinečném jevištním spojení s Jaroslavem Duškem a Ondřejem Smeykalem ve hře Sláva strojů a měst.