Přednáška s praxí světově uznávaného buddhistického mnicha

Přednáška s praxí světově uznávaného českého buddhistického mnicha Bhanteho Dhammadípy se uskuteční ve čtvrtek 5. a 12. 8. 2021 od 16:00 hodin v MEDITÁRNĚ Boutique hotel RADUN****.

Budhistický učitel českého původu, který vyučuje v klášterech a vysokých školách po celém světě, navštíví Luhačovice a uvede nás do tématu meditace. Pokud prožíváte stres a jste v napětí, tak právě meditace je lékem, který si můžete aplikovat zcela sami a kdykoli. Není divu, že současný trend radí meditovat, neboť´ její pozitivní účinky jsou doloženy historickými fakty a věrohodnými lékařskými výzkumy. Ctěný Dhammadípa však zároveň přináší konkrétní praktické návody, které jsou pro laiky přesvědčivé, srozumitelné a zároveň motivující. Můžete se těšit na krátkou přednášku, otázky a odpovědi a společnou meditaci v naší meditárně.

Cena vstupenky 200 Kč / osoba. Vstupné podpoří výstavbu meditační haly duchovního centra Santa Vana v Českém ráji.

Přednáška je vhodná pro začátečníky i pokročilé. 

Rezervace na emailu recepce@hotelradun.cz, nebo telefonicky +420 577 103 692. Bližší informace rádi předají majitelé Jana a Marek Nesázalovi.

Ctihodný Dhammadípa (znamená „Ostrov buddhismu“, nebo „Ostrov Dharmy“), vlastním jménem Tomáš Petr Gutman, se narodil v bývalém Československu v roce 1949. V 19-ti letech opouští republiku. Chce cestovat, být svobodný, ale poměry v socialistickém státě mu to neumožňují. Navíc ho šedý svět a způsob života nijak neinspirují. Hledá štěstí, navštěvuje silná místa jednotlivých duchovních tradic (Athos, Jeruzalém, atd.), až se v Německu potká s buddhismem, který ho zaujme jako filosofie vedoucí k moudrosti a k probuzení. Díky univerzálnosti buddhismu se pohledy různých tradic vzájemně nevylučují, nýbrž doplňují. Podle Dhammadípy je tak vlastně jen jeden buddhismus. Ale všechny duchovní směry by měly člověka vést k poznání jeho pravého Já, což není možné bez disciplíny a pochopení toho, že vše je proces a že ulpívání přináší jen utrpení. Plné vědomí naopak člověka vede k pravému poznání. Tomáš Gutman má za sebou mnohá studia (sanskrt, pali, buddhistická filosofie, zen) na světových univerzitách v Německu, Japonsku, USA, Indii a dalších. Mnišskou ordinaci získává na Sri Lance (má celkem tři ordinace v theravadovém a mahajanovém buddhismu). V roce 1996 je v Barmě uznán svým současným mistrem, Ctihodným Pa Auk Saydawem prvním západním žákem, který je kvalifikován učit meditaci. Od té doby Dhammadípa vyučuje meditaci klidu a soustředění a meditaci vhledu – přímého zření v klášterech a vysokých školách po celém světě. Po centru, které založil pro vzdělávání a podporu „nedotknutelných“ v indickém Sakarwadi se Bhante Dhammadípa rozhodl vybudovat duchovní centrum v ČR. Nazval ho Santa Vana „Utišený les“. Je určené pro všechny duchovní směry a buddhistické skupiny různých tradic v duchu teze: „je jen jeden buddhismus“. Centrum nedaleko Malé Skály otevírá všem, tedy i nebuddhistům, kteří chtějí dojít klidu a poznat svou skutečnou Podstatu.